Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

P L U T O  S O U N D  G F D

Nahrávací studio?! To rozhodně ano. 

    Začalo to někdy v roce 2009, kdy jsme založili nejlepší kapelu na světě Strýčkova Zahrádka a potřebovali jsme nahrát nějakej matroš. Tenkrát jsme kvůli tomu jeli až do Karlových Varů do studia Freerecords a to nás absolutně pohltilo. opravdový studio - opravdový zvuk. A jakmile tě to jednou dostane, už nikdy nepustí. Honba za nejlepším zvukem je chorobná. 

    Začali jsme točit nejdřív pro sebe, pak pro známý a pak pro známý známých - tudíž máme na kontě již několik CDs a desítky singlů. (ukázky of course najdeš níže)

    Co se týká zázemí - dokážeme ti nahrát CD ve zkušebně - čemuž rád říkám podmínky level 0 ale zvuk je z toho více než obstojný. Záleží na trpělivosti a domluvě. Nebo tě můžeme vzít do ČB, do profi studia s možností přespání atd. Vše záleží jen na tobě a tvým budgetu. Jelikož se považujeme za něco víc, než je domácí studio aka. Jeden mac/jeden majk - song tě nebude stát ................. ani ............. Jak říkám, všechno je na domluvě. Navíc ti to samozřejmě mixnem a namástrujem. 

Vybavení a působiště:

    Makáme of course na Macbook Pro a na iMac v DAW Logic X. Jsme schopný zadrátovat 16 vstupů najednou na našich miláčcích Clarett and Scarlett 18i20 feat Octopre. Co se týká májků najdeš u nás Neumann, Shure, Akg, Senhajzls, Warm Audio, Audio technika, EV, sE, ... - prostě od všeho trochu. Působíme v Českých Budějovicích nebo ve tvojí zkušebně, či u tvojí mámy v obýváku. Ano, nejsme profesionálové s 60ti letou praxí a s kontem plným grammy, andělů, zlatejch vinylů atd. ale baví nás to - uděláme ti sound, lepší než z tvýho Ajfonu a ještě ti zbyde na pivo.

Real studio

   žijeme v době, kdy si každej toy píše na doors či wall, že má nahrávací studio. nicméně jeden USB majk a pop filtr without skills dle mýho nestačí. chci jen říct, že GFD je časem vygenerovaný sen, který se každý den mění v čím dál větší skutečnost. proto je real u mě nahrát kapelu včetně bicích, houslovýho kvartetu, kontrabasu či dechový sekce. nahrávali jsme tympány, zvonkohry, kalimbu, kontrabas, didgeridoo, hang drum, gong, koncertní křídlo, tikot hodin a racky u jadranu. jsou v tom zkušenosti, né krásný webovky a na kontě 2 splácaný tracky Jardovo starý.
 

Interpreti:

Honza Janda, Royal Cupcake, Strýčkova Zahrádka, Pták Lajf, Kučík, Killa Fettu, Standa Kahuda, drummer, Paddys Bangers, Pianosa, Ota Faldyna, Pavel Frýbert, Jiří Tůma, Repas rock, Eddie Allen, Young eL, Nouzový Řešení, Hellboys Jazz ....

Prácička: 

elektro: https://www.youtube.com/watch?v=3sdpvcbONM0

folk: https://www.supraphonline.cz/album/563251-ep-vol-i-oranzova

ambient: https://www.supraphonline.cz/album/572530-magicke-tony

downtempo: https://www.youtube.com/watch?v=tf8AEqMV8G8

pop: https://www.youtube.com/watch?v=7ubvcgbXzOs

 

 

Kdo mě učil?

    Pár let jsem jezdil do zvukařský školy Musartedo, kde jsem se učil produkci mixu a masteringu. Koučoval mě Pavel Kalina ( cena Alfréda Radoka za hudbu k divadelní hře Očištění ) a Risto Sokolovsky aka Dědek ( Barandov studios, James Cole )

 

Software 

Logic X, Sonarworks, iZotope Ozone, United Plugins, Hofa Master Pro, Valhalla DSP, Focusrite Red plugins, Softube, ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mimo jiné používáme software Sonarworks 

Zde probíhá mix a mastering

Mezi oblíbené mikrofony patří značka Neumann

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejsme největší studio na světě ale i bubeník bude mít prostor pro seberealizaci

Režie v recording room ( ta nejstarší verze 1.0.0 ) doplním čerstvé foto v brzsku

Recording room

"Blue Betty" Fender Strat

Focusrite Scarlett and ...

Klark Teknik

Dynacord Vintage console

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist